Żeń szeń na młodość i potencję

Czym jest żeń- szeń?

Żeń -szeń jest byliną występującą głównie w Chinach, Japonii i Korei. Roślina ta rośnie bardzo powoli, zbieraay jest dopiero siedem lat po wykiełkowaniu. Natomiast rośnie ponad 100 lat! Pewnie również i z tej przyczyny posądza się go o właściwości magiczne zapewniające młodość i wigor.

Dziś już wiemy co powoduje cudowne właściwości tej rośliny. W korzeniu tej rośliny znajdują się miedzy innymi saponiny trójterpenowe inaczej ginsenozydami, będące substancją leczniczą. Zwiększają one zdolności hemoglobiny do szybszego przyłączania tlenu podczas wysiłku lepiej więc zaopatrują w tlen narządy wewnętrzne człowieka.

Korzeń żeń- szenia zawiera również witaminy z grupy B, a także aminokwasy (cysteinę, argininę, tyrozynę) oraz całą masę związków mineralnych jak żelazo, magnez, fosfor i wapń.

Poprzez bogactwo witamin i mikroelementów oraz substancji zwanch saponinami - żeń -szeń poprawia naszą odporność, likwiduje objawy zmęczenia i rozdrażnienia. Preparaty z korzenia żeń- szenia poprawiają także koncentrację i pamięć.

Żeń- szeń dodaje energii daltego też często jest składnikiem "legalnych" dopalaczy dla sportowców. Wyciągi z żeń- szenia dobroczynnie działają na serce, obniżając cisnienie krwi oraz są skuteczne w profilaktyce przeciwmiażdżycowej obniżając poziom "złego" cholesterolu.

Ale najbardziej znaną chyba właściwością tej rośliny Dalekiego Wschodu są jej możliwosci zwiększenia potencji zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Żeń- szeń ma swoje zastosowanie w profilaktyce przeciwnowotworowej. Badania wykazały, że osoby spożywajace preparaty z żen- szenia rzadziej zapadają na nowotwory płuc, jamy ustnej i wątroby.

Produkty z żeń -szenia.

Na rynku famaceutycznym i kosmetycznym istnieje cała masa produktów z wyciągiem tej cudownej rośliny w bardzo różnych postaciach od herbatek i kapsułek aż do kremów. Należy pamiętać by preparatów z żeń -szenia nie łączyć z witaminą C ponieważ utrudnia ona wchłanianie się dobroczynnych właściwości korzenia.

Żeń- szeń nie dla każdego.

Niestety nie każdy z nas może korzystać z dobrodziejstw tej magicznej rośliny. Odradza się to między innymi kobietom w ciąży i matkom karmiącym, a także osobom cierpiącym na bezsenność i dychawicę oskrzelową. Nie mogą go także stosować osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi ze względu na swoje właściwości przeciwzakrzepowe.

Be the first to comment on "Żeń szeń na młodość i potencję"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*